روش بهینه سازی استفاده از متن و تصویر در طراحی وب,دانلود نرم افزار,دانلود مستند دوبله فارسی,دانلود برنامه با لینک مستقیم,دانلود نرم افزار اندروید,روش بهینه سازی استفاده از متن و تصویر در طراحی وب,دانلود بازی کم حجم,دانلود بازی اندروید,دانلود آهنگ جدید,دانلود فیلم,کتاب,download,android,music,film

روش بهینه سازی استفاده از متن و تصویر در طراحی وب

روش بهینه سازی استفاده از متن و تصویر در طراحی وب

آیا واقعا یک تصویر از هزار کلمه بهتر است، یا گاهی اوقات چند کلمه با کاربر ارتباط بهتری برقرار می کنند؟ واقعیت این است که هر کدام از این دو در موضوعاتی خاص بهتر از دیگری عمل می کنند. برای مثال بیایید به نشانی زیر برویم:
خیابان سی ام را مستقیم بروید، اگر چراغ راهنمای اتوبان سبز بود سمت راست بروید تا وارد اتوبان شوید و اگر قرمز بود کمی  زودتر به سمت راست در خیابان اولدآیریس بپیچید، سپس سمت چپ در خیابان سی و چهارم و در نهایت از خروجی سمت راست وارد اتوبان شوید.
حال اگر نقشه ای در دست داشته باشید، چگونه می توانید این مسیر را دنبال کنید؟ نقشه تمام خیابان ها را نشان می دهد، ولی این پیغام را نمی تواند منتقل کند. صادقانه بگوییم که پیغام فوق در کلمات بسیار راحت تر منتقل می شود. بنابراین در طراحی باید دقت کنیم که از کدام روش می خواهیم برای انتقال پیام استفاده کنیم و کدام روش از دیگری موثرتر است. بقیه در ادامه مطلب.

تفکرات دیداری در مقابل تفکرات زبانی

زمانی که ما درحال فکر کردن هستیم مغز ما اطلاعات را پردازش می کند. نکته جالب این است که بخشی از اطلاعات دیداری که در مغز پردازش می شود، با بخشی که اطلاعات کلامی  را پردازش می کند، مجزاست. بنابراین نوع تفکر ما هنگامی  که از کلمات استفاده می کنیم با زمانی که تصویری فکر می کنیم متفاوت است.

ارتباطات کلامی

زبان یک سیستم توسعه یافته اجتماعی از نشانه های مشترک است که از قوانین گرامر استفاده می کند. این سیستم می تواند صحبت شود، نوشته شود یا از طریق زبان اشاره منتقل شود. در هرکدام از موارد، این سیستم شفاهی باید یاد گرفته شود. هیچکس در زمان تولد معنی کلمات و طرز صحیح استفاده از آنها را بلد نبوده است.

نشانه های زبان بیشتر قراردادی هستند. هیچ دلیل خاصی وجود ندارد که کلمه ای مثل سگ باید معنی الان آن را بدهد. در نقطه ای از تاریخ قبول شده است که کلمه سگ به گونه ای از حیوان برمی گردد ولی این کلمه براحتی می توانست گربه، طوطی یا هرچیز دیگر باشد.

به خاطر نشانه و معنی آن است که ما به طور قراردادی مجبور به یادگیری آن هستیم تا بتوانیم ارتباط برقرار کنیم.

ارتباطات دیداری

در طرف دیگر ارتباطات دیداری بر پایه شناسایی تصاویر هستند. درک ما از معانی از طریق تصاویر، از قراردادهای اجتماعی نمی آید. همه ما یک قابلیت ذاتی در دیدن تصاویر و تشخیص آنها داریم. مکانیزمی  که بدن انسان برای درک الگو دارد از 2 بخش تشکیل می شود:

1ـ تکامل: چشم هایی داریم که با آنها می بینیم.

2ـ تجربه دیداری: همان طور که با جهان اطراف تعامل می کنیم و الگوهای مختلفی می بینیم، به درک عمومی  ما اضافه می شود.

به بیان دیگر تشخیص الگو، بخشی ذاتی و بخشی یادگرفتنی است. زمانی که ما الگوهای طراحی شده را می بینیم، اشیا و ارتباطات در آن الگوها، توسط ترکیبی از بخش های ذاتی و اکتسابی مرتبط شده اند. در نهایت طراحی دیداری از هر دوی تفکرات دیداری از طریق مشاهده الگو و تشخیص آنها و تفکرات زبانی از طریق نمادهای اکتسابی استفاده می کند.

گرامر و منطق

همان طور که بین زبان طبیعی و دیداری تفاوت وجود دارد، منطق گرامری که در هرکدام استفاده می کنیم نیز متفاوتند. زبان طبیعی فرم های مختلف منطق را در قالب کلمات فرعی مثل «اگر»، «و»، «ولی» و «هنگامی که» ترکیب می کند. این کلمات فرعی عواملی هستند که باعث می شوند مسیری که در ابتدای مقاله آورده شد در تصویر سخت فهمیده شود. این منطق دقیقا منطق ریاضی نیست، ولی تفکر انتزاعی را باعث می شود و چیزهایی مثل دستورالعمل های شرطی را فعال می کند.

برنامه نویسی با حلقه ها و دستورات شرطی اش را درنظر بگیرید. بیشتر اوقات روش های گرافیکی مثل فلوچارت ها برای ارائه یک برنامه کامپیوتری استفاده شده و شکست خورده اند. منطق به زبان نیاز دارد. در طرف دیگر شبهه کد از آنجایی که پلی بین زبان طبیعی و کد برنامه نویسی است، بسیار بهتر عمل می کند.

همراهی ارتباط دیداری و کلامی برای نتایج بهتر

درست است که پردازش اطلاعات دیداری و کلامی  در مغز متفاوت است، ولی آنها کماکان با یکدیگر ارتباط دارند. برای مثال اگر شما به ونگوگ فکر کنید، تصاویر نقاشی های معروف آن مثل شب پرستاره و همچنین اطلاعات بیوگرافی مثل این که آلمانی بود یا جریان معروف بریدن گوش خود، به یاد شما خواهد آمد.

شواهد نشان می دهند اطلاعاتی که هم به صورت دیداری و هم به صورت کلامی  در مغز ذخیره می شود، بهتر از زمانی است که همان اطلاعات فقط به یکی از این صورت ها ذخیره شده باشد. به وسیله استفاده از هر دوی آنها، مغز قادر خواهد بود ارتباط بین آن دو را راحت تر برقرار کند.

منبع: vanseodesign.com

تاریخ انتشار :

جعبه دانلود

لینک های دانلود

رمز عبور فایلmelidl.com
رمز فایل قدیمیwww.melidownload.com

اطلاعات دانلود